Dalykinė apranga vyrams: kaip kitiems palikti neišdildomą įspūdį?

2022-04-08

Oficiali arba dalykinė apranga yra viena seniausių ir labiausiai pripažintų aprangos krypčių. Tai stilius, kuris asocijuojasi su verslu, sėkme, susitikimais ir aktyviu profesiniu gyvenimu. Tinkamai parinktas kostiumas, marškiniai, kaklaraištis vyrui gali padėti pritraukti ne tik dailiosios lyties atstovių dėmesį, bet ir sėkmę. Juk dalykinė apranga vyrams suteikia pasitikėjimo savimi, kuria stipraus, autoritetingo žmogaus įvaizdį. Tačiau netinkamai suderinta vyriška apranga gali sukelti priešingą reakciją – prastos kokybės kostiumas ne tik sugadins kuriamą įvaizdį, bet ir griaus pasitikėjimą savimi. Tad kaip aplinkiniams palikti neišdildomą įspūdį ir išsirinkti geriausią aprangą?

Apranga vyrams: svarbiausia kokybė

Vyriška apranga yra ne tik stilius, bet ir komunikacija. Juk tai, kaip vyras rengiasi, gali pasakyti daug apie jo asmenybę, statusą visuomenėje, net pomėgius, stiprybes ir silpnybes. Todėl nereikėtų nuvertinti kokybiškos dalykinės, kitaip – klasikinės aprangos. 

Bėgant metams oficiali apranga evoliucionavo, tad apsirengus dešimties metų senumo, net ir geriausio gamintojo kostiumą, vyras atrodys senamadiškai. Todėl svarbu periodiškai atnaujinti savo spintos turinį. Ir tam visai nebūtina nusipirkti daugybės kostiumų ir įvairių aksesuarų, bet vieną itin kokybišką klasikinės aprangos derinį turėtų turėti kiekvienas save gerbiantis vyras. 

Šių dienų pasiūla gali susukti galvą, tad geriausia vyrišką aprangą įsigyti iš patikimų gamintojų ir tiekėjų. Taip būsite garantuoti, kad įsigijote geriausią produktą, kuris tarnaus ne vienerius metus. Parduotuvė „Jokado“ siūlo itin platų bei nuolat atnaujinamą kostiumų, kelnių, švarkų ir marškinių asortimentą. Įsigyti vyrišką aprangą internetu bus nesudėtinga, be to, tai sutaupys laiko skubantiems. Parduotuvėje siūloma ,,Greiff“ gamintojo apranga vyrams internetu garantuoja kokybę ir galimybę pritaikyti aprangą pagal savo poreikius bei kūno sudėjimą.

Kokia apranga yra dalykinė?

Nors dalykinė apranga yra apibrėžta griežtomis taisyklėmis, tačiau mados tendencijos čia taip pat pastebimos. Šiais laikais klasikinė apranga nėra gaminama pagal vieną stilių, kaip tai buvo daroma seniau. Kostiumų kirpimas varijuoja nuo labiau aptemptų iki laisvesnio stiliaus. Kaklaraiščių raštai gali būti drąsesni, marškinių dizainai įvairesni. Dauguma rūbų dizainerių ir aprangos ekspertų pataria nebijoti eksperimentų ir savo aprangoje kartais sulaužyti vieną ar kitą nusistovėjusią dalykinės aprangos taisyklę. Tiesa, svarbu atsiminti, kad nukrypus keliais aspektais nuo klasikinės aprangos normų, galima sulaukti ir priešingo efekto – susikurti padriką, netvarkingą stilių. 

Klasikinė vyriška apranga yra pritaikoma ne tik verslininkams, įmonių vadovams, bankininkams ar kitiems svarbias pareigas užimantiems stipriosios lyties atstovams. Žaismingesni ir drąsesni kostiumų sprendimai tinka įvairiose šventėse, gimtadieniuose ir panašiai. O minėjimuose, prabangiose vakarienėse reikėtų rinktis konservatyvesnio stiliaus dalykinę aprangą. 

Dalis vyrų mielai klasikinės aprangos elementus renkasi ir kur kas kasdieniškesnėse situacijose – susitinkant su draugais, pasimatyme su mylimąja ir panašiai. Nesvarbu, kokiai progai rinksitės klasikinę aprangą, svarbiausia, kaip suderinsite viską tarpusavyje. Vos vieną aprangos detalę pakeitus laisvesne, bus kuriamas originalus ir savitas stilius, kuris tiks kasdieniniam darbui biure. Itin drąsios asmenybės mielai derina ryškius laisvalaikio rūbus su griežtais, įrėmintų formų klasikiniais drabužiais. Tiesa, etiketo ekspertai įspėja, kad jei keliaujate į prabangų renginį, oficialią ceremoniją, vertėtų paisyti aprangos kodo ir rinktis tradicinį, oficialų rūbų derinį.  

 

Pagrindinės taisyklės, kurias reikia žinoti

Vyrų klasikinės aprangos mada turi griežtas taisykles, kurių reikėtų paisyti. Todėl, prieš perkant kostiumą, rekomenduojama jomis pasidomėti ir įsitikinti, kad išsirinktas švarkas, kelnės, liemenė ar marškiniai atitinka gerai žinomus kriterijus.

  • Marškiniai. Geriausia turėti bent kelis modelius dalykinio stiliaus marškinių – trumpomis ir ilgomis rankovėmis. Marškiniai turi būti pakankamai aptempti, nekaboti, pečių linija turėtų būti išpildyta, nenusmukusi. Labai svarbu ir tai, kokios spalvos yra marškiniai. Jie turi būti šviesesni už kostiumą. Geriausia rinktis universalią baltą spalvą, kuri derės prie bet kurio kostiumo.
  • Švarkas ir kelnės. Kostiumai dažnai yra pardavinėjami kaip vientisas derinys, kurį sudaro kelnės ir švarkas. Tačiau ne visada toks derinys tinka visiems figūros tipams. Kelnės gali būti tiesaus kirpimo, aptemptos ir panašiai. Švarkai gali būti su išryškintu liemeniu arba laisvesni. Todėl kartais geriausia to paties gamintojo kelnes ir švarką įsigyti atskirai. Pagrindinis reikalavimas yra tai, kad švarko ilgis siektų vietą ties klubais, kur ištiesus rankas siekia pirštai, o kelnių ilgis siektų batų kulno viršų. Labai svarbu prie kelnių spalvos derinti ir kojines, kurios turi būti pakankamai ilgos.
  • Kaklaraištis. Jeigu marškinius būtina rinktis šviesesnius už švarką, tai kaklaraiščio spalva turėtų būti šiek tiek tamsesnė už marškinius. Vienas svarbiausių reikalavimų yra tai, kad surištas kaklaraištis ne tik gultų simetriškai, bet ir siektų vyro diržo sagtį. Ši aprangos detalė negali būti trumpesnė arba ilgesnė nei nurodo oficialios aprangos etiketas.
  • Aprangos dydis. Kostiumą reikia mokėti vilkėti tinkamai, jis neturi smukti, glamžytis, kristi klostėmis, tačiau tuo pačiu ir neturi smarkiai varžyti judesių. Todėl kiekvienas vyras turėtų pasirinkti jo kūno tipui tinkamiausius rūbus, atkreipti dėmesį į tinkamo dydžio paieškas. Tuomet, kai oficiali vyriška apranga bus patogi, ją dėvėti norėsis dažniau.
  • Aksesuarai. Nenuvertinkite aksesuarų teikiamos galios aprangai. Prie dalykinio kostiumo puikiai tinka kokybiškas, prabangus laikrodis. Jį dėvėti geriausia ant kairės rankos riešo. Taip pat prie kostiumo būtina derinti tinkamą avalynę. Tai neturėtų būti sportiniai bateliai. Dalykinės aprangos taisyklės nurodo, kad geriausiai tinka klasikiniai, tamsesni už kostiumą arba tos pačios spalvos batai. Didelį dėmesį reikėtų skirti batų išvaizdai. Jie turėtų būti prižiūrėti, švarūs, be pažeidimų. 

Apranga siunčia žinutę kitiems

Yra kelios nerašytos taisyklės, kurios nurodo, kad net ir aprangos spalva sukuria tam tikrą įvaizdį. Štai tamsiai mėlynu kostiumu pasidabinęs vyras aplinkiniams sudarys patikimo, kompetentingo asmens įvaizdį. 

Prabangūs papuošalai, brangūs batai, laikrodis sudaro pasiturinčio, turtingo žmogaus įspūdį. Tokios detalės dažnai atskleidžia žmogaus socialinį statusą.

Griežtą, oficialų įvaizdį kuria juodos spalvos ar kiti itin tamsių spalvų kostiumai.

Vyriška apranga internetu – platus pasirinkimas skubantiems

Kokybišką aprangą vyrams išsirinkti galima ne tik ilgas valandas praleidžiant parduotuvėse. Greitas ir patogus būdas papildyti savo spintą – specializuotų batų ir rūbų parduotuvė www.jokado.lt. Itin platus prekių asortimentas leis surasti viską, ko reikia kuriant savitą aprangos stilių. Patyrę konsultantai mielai patars, padės išsirinkti dydį, spalvą bei atsakys į kitus rūpimus klausimus. Tai leis džiaugtis puikios kokybės prekėmis be papildomų rūpesčių ir neišeinant iš namų, nes internetinė parduotuvė leis viską atlikti ten, kur jums patogu, ir padės sutaupyti laiko.