Apranga vyrams – iššūkis ar malonumas?

2022-08-11

Dažna moteris mėgsta sekti naujas mados tendencijas, apsipirkti internetinėse ir fizinėse drabužių parduotuvėse, džiaugtis ir aptarinėti pirkinius su draugėmis. Tačiau vyrams apsipirkinėjimas ir drabužių atranka tampa itin sunkia užduotimi ir dideliu iššūkiu. Dažniausiai interneto platybėse figūruoja didesnė dalis moterų įvaizdžių, stiliaus patarimų, aprangos pavyzdžių, tačiau reikėtų nepamiršti, kad ir vyrams svarbu pasirinkti tinkamus drabužius, spalvas, derinius. Kad vyrams dažniau pavyktų „susidraugauti“ su stiliumi, jie taip pat turi žinoti, pagal kokius kriterijus turėtų būti pasirenkama apranga vyrams.

Figūros tipas – reikia atkreipti dėmesį

Kaip ir moterims, taip ir vyrams, prieš renkantis aprangą, svarbu išsiaiškinti savo figūros tipą. Būtent nuo jo priklauso tolimesnis drabužių pasirinkimas, kuris, greičiausiai, bus tinkamiausias ir geriausias. Dažniausiai yra išskiriami 5 figūros tipai – ovalas, trikampis, stačiakampis, apverstas trikampis ir trapecija. 

Apverstos trapecijos figūros tipą turintys vyrai gali rengtis praktiškai viską, tereikia pasirinkti tinkamą drabužio dydį. Šios figūros vyrai gali rinktis įvairių raštų, spalvų ir modelių drabužius. Tokie vyrai gali nebijoti eksperimentuoti, o renkantis klasikinius drabužius, turite atkreipti dėmesį, kad drabužiai nebūtų per dideli arba per maži, nes tuomet gerai atrodyti nepavyks. Šiam figūros tipui puikiausiai tinka klasikiniai vyriški švarkai, kurie pabrėžia ir išryškina apverstos trapecijos figūros privalumus.

Apversto trikampio figūra labai panaši į raidę V. Šios figūros savininkai pasižymi plačiais pečiais ir krūtine, bet itin lieknais klubais ir liemeniu. Ši figūra būdinga plaukimo sporto profesionalams. Turint tokią figūrą, rekomenduojama drabužius rinktis taip, kad jie pabrėžtų apatinę kūno dalį, o susiaurintų viršutinę. Šios figūros savininkai turėtų rinktis platesnes kelnes, kurioms būdingas ryškus raštas, megztinius V formos kaklu, švarkus be pečių pakietinimo. Priešingai nei rinktis, reikėtų vengti itin siaurų kelnių, marškinėlių ir megztinių su horizontalia apykakle.

Stačiakampio figūros tipui būdingi vienodo pločio pečiai, juosmuo ir krūtinė. Šiam figūros tipui labiausiai reikėtų išryškinti pečius ir krūtinę, o vizualiai susiaurinti liemenį ir klubus. Tokios figūros savininkams verta pagalvoti apie slim-fit kelnių pasirinkimą, drabužių sluoksniavimą, kuris gali vizualiai praplatinti viršutinę kūno dalį. Šiam figūros tipui puikiai tinka dryžuotų marškinėlių ir megztinių pasirinkimas. Stačiakampio figūros tipui labai netinkami V formos kaklo megztiniai ir marškinėliai, per siauri ir per platūs drabužiai. 

Trikampio figūrai būdingi lieknesni pečiai ir liemuo, bet platesni klubai. Vyrams, turintiems šią figūrą, reikia vizualiai platinti pečius ir krūtinę, o siaurinti klubus ir juosmenį. Šiam figūros tipui itin tinka platesnės kelnės, pereinančių spalvų megztiniai, vertikalios linijos bei horizontalios juostos ant drabužių. Nerekomenduojama rinktis siaurų kelnių, ryškių diržų.

Ovalas – figūros tipas, kurios centrinėje dalyje yra daugiausiai kūno masės. Būtent todėl tokios figūros vyrai turėtų stengtis vizualiai platinti pečius ir liekninti liemenį. Tikrai tinkamas pasirinkimas, šiuo atveju, klasikinio kirpimo kelnės. Šios kelnės ne tik gražiai kris, bet bus ir patogios dėvėti. Taip pat vienas iš tinkamų pasirinkimų – pečių formą turinti apranga, kuri pagyvins viršutinę kūno dalį. Kaip aksesuaras, puikiai tinka petnešos. Garderobe labiausiai tinkamos tamsios spalvos. Vertėtų nesirinkti ryškių viršutinių drabužių bei per siaurų modelių. 

Liemenė – tinkama daugeliui

Neretai vyrai pamiršta, kad tarp tikrai gerų aprangos pasirinkimų rasime ir liemenę. Žinoma, nežinant, kaip derinti šį drabužį, gali kilti problemų. Vyriška liemenė, vilkima kiekvienu metų laiku, gali tapti puikiu stiliaus akcentu. Vasarą liemenę galima vilkėti ant marškinių – tada nebus per daug karšta. Dėvint liemenę šiltuoju metų laiku, rekomenduojama atsilenkti marškinių rankoves, nes taip atrodysite stilingiau. Liemenę puikiai galima derinti ir švenčių metu. Tai reikėtų daryti su trijų arba dviejų dalių kostiumu. Liemenė gali būti to paties rašto ir audinio kaip ir kostiumas, arba gali skirtis. Jeigu liemenė skiriasi nuo kostiumo rašto, ji gali pagyvinti jūsų aprangą ir suteikti ryškų akcentą ir šventei, ir kiekvienai dienai. Žinoma, dėvint liemenę ir renkantis kaklaraištį, reikėtų rinktis panašias šių aprangos detalių spalvas ir jas derinti tarpusavyje. 

Kojinės – itin svarbi aprangos dalis

Vyriška apranga dažniausiai neapsieina be paprastos detalės – kojinių. Nors neretai vyrai renkasi kuo paprastesnes kojines, verta pabandyti į šį aksesuarą pažiūrėti kitomis akimis. Dabar vis labiau populiarėja spalvotos ir kitokios žaismingos kojinės, kurios suteikia visai vyro aprangai energijos ir jaunatviškumo. Derinant skirtingas aprangas su kojinėmis, pravartu žinoti keletą taisyklių. Pirma, kojinės turi būti tinkamo ilgio, o pakėlus koją ant kojos, blauzda matytis neturėtų. Antra, jeigu dėvite oficialius drabužius, vertėtų rinktis labai plono audinio kojines, o jeigu laiką leidžiate laisvai, galite rinktis storesnio audinio ir labiau žaismingas kojines, kurios dažniausiai marginamos įvairiais paveikslėliais arba raštais. Jeigu jums nepatinka itin ryškios kojinės, drąsiai rinkitės raštuotas kojines – tai bus tikrai teisingas sprendimas, suteikiantis visai aprangai žaismės ir kuklaus spalvingumo. Trečia, svarbu atsiminti, kad juodos spalvos kojinės tinka tik prie tamsių drabužių. Jeigu juodas kojines dėvėsite prie šviesių kelnių – atrodysite netinkamai. Na, o baltos kojinės turėtų būti dėvimos prie sportinės aprangos arba šortų. 

Odos spalva gali padėti tinkamai pasirinkti

Tiesa tokia, kad ne kiekvienas žmogus žino, kad odos spalva gali lemti tinkamą drabužio pasirinkimą. O būtent taip ir yra. Juk neretai, apsivilkę drabužį parduotuvėje, matome, kad pasirinkta spalva visiškai netinka mums – atrodome išbalę, tarsi praradę dalį energijos ir jaunatviškumo. Žinodami, kokios spalvos labiausiai tinkamos jūsų odai, lengviau išsirinksite drabužius, o gal net ir aksesuarus. Prieš sužinant, kokios spalvos jums tinkamos, derėtų išsiaiškinti, kokia yra jūsų odos spalva – labai blyški, šviesi ar ruda. 

Blyški oda – ryškesnės spalvos

Vyrai, pasižymintys itin blyškia oda, dažniausiai turi strazdanų. Taip pat šios odos savininkai labai greitai įdega saulėje, tačiau jų oda nepasidaro ruda, o priešingai – raudonuoja. Tokios odos savininkai turėtų rinktis tamsesnes arba ryškesnes drabužių spalvas. Šios spalvos paryškins ir pagyvins jūsų odą. Blyškiai odai visiškai netinka šviesios ir pastelinės spalvos, nes jos jus balins dar labiau. Tiesa, siūloma nesirinkti ir labai juodų drabužių, kadangi tai bus tikrai didelis kontrastas.

Šviesi oda – žemiški atspalviai

Šviesios odos vyrų garderobe turėtų atsirasti taip pat ryškios ir tamsios spalvos. Šviesios odos savininkams tinka ir balta spalva, tačiau reikėtų vengti pastelinių spalvų tam, kad jūs nebūtumėte dar labiau išblyškę. Jums tinka žemiškos spalvos, tokios kaip ruda, raudona ar tamsiai geltona. 

Ruda oda – tinka viskas

Jei jūsų oda lengvai įdega, neturite problemų su rusvo atspalvio išlaikymu šaltuoju metų laiku, galite rinktis beveik visas drabužių spalvas. Labiausiai jums tiks ir ryškūs, ir pastelinės spalvos drabužiai. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad geriau nesirinkti rudos ir gelsvos spalvos drabužių, nes jie labiausiai artimi jūsų odos spalvai. Geriau rinkitės ryškius drabužius – atrodysite gaiviau ir jaunatviškiau.

Vyrų apranga taip pat reikalauja žinių ir kruopštaus pasirinkimo, tačiau su tinkamu pasirengimu vyrai gali atrodyti elegantiškai bei jaunatviškai.